RaspberryPi B+ – raspi tapo dar geresnis

RaspberryPi B+

Šiandien buvo pranešta, kad išleistas atnaujintas Raspberry Pi pavadintas B+ modeliu. Pirmasis raspberryPi (A ir B modeliai) buvo išleista prieš dvejus metus ir nuo to laiko tapo pasaulinio masto hitu. Kurtas kaip pigus ir mažas kompiuteris trečiojo pasaulio šalims, jis tapo mėgstamiausiu viso pasaulio geek’ų žaisliuku (po Arduino, aišku ;)). Jo panaudojimo galymės išties yra beveik neribotos – nuo pigaus kompiuterio su senų konsolės žaidimų emuliatoriumi, prie namų mediatekos centro, iki beveik software’inio FM radio siųstuvo. Viską vainikuoja išties juokinga kaina – vos 35 JAV doleriai.

B+ modeliukas naudoja tą patį BCM2835 ARM architektūros procesorių, bei turi tiek pat, 512MB RAM atminties. Užtat jame yra nemažai kitų, naudngų naujovių:

  • Daugiau GPIO kojų. Dabar galima valdyti ne 26, bet 40 “kojų” prie kurių galima pajungti Arduino, arntenas, rėles ar bet kokį kitokį hardware gėrį.
  • 4 USB. USB 2.0 išėjimų skaičius išaugo nuo 2 iki 4 vnt..
  • Micro SD pakeitė paprastą SD kortelę. Iš tikrujų sunku pasakyti ar čia tirkai pliusas. Priklauso nuo to ar daug turite SD kortelių, jeigu vistiek pirksite naują kortelę, kainos jų nesiskiria, užtat atrodys gražiau, bei užims mažiau vietos.
  • Sumažintas energijos suvartojimas. Puiku, ypač naudojant projektuose veikiančiuose nuo baterijų.
  • Kokybiškesnis garsas. Įdiegtas naujas low-noise maitinimas specialiai audio “plokštei”. Jeigu esat bandę pirmąjį rasPi pajugti prie kolonėlių per jo 3.5mm išėjimą žinote, kokį siaubingą garsą jis grąžindavo (per HDMI garsas ir pirmame modelyje visai OK).
  • Pakoreguota forma. Savo vietą pakeitė USB bei kompozicinio video lizdai, atsirado 4 montavimo skylės. Jeigu turėjote nusipirkę specialią dėžutę, teks pirkti naują.

Mane asmeniškai labiausiai nudžiugino papildomi USB lizdai (dviejų tikrai per mažai, taigi tekdavo naudoti išorinį USB hub’ą su maitinimu) bei pagerintagarso kokybė.

Jeigu jau susigundėte naujuoju žaisliuku, į Lietuvą jį galima užsisakyti per Farnelio Element 24 parduotuvę. Straipsnio rašymo metu kaina bevek 108Lt.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *