Kur nusipirkti Arduino, kiek kainuoja?

Jeigu jau nusprendėte, kad norite pradėti savo pažintį su mikrokonktroleriais nuo Arduino, man belieka Jus pasveikinti! Manau, tikrai nepasigailėsite dėl šio sprendimo. Šiame straipsnyje pasistengsiu trumpai apžvelgti kokią Arduino versiją pasirinkti ir kur pigiau nusipirkti.

Arduino komanda yra sukurusi daugybę skirtingų Arduino modelių. Visi jie veikia tuo pačiu principu, programuoti juos galite su ta pačia programa (angl. IDE), o žinios įgytos mokantis su papraščiausiu, pigiausiu modeliu, galės būti panaudotos jeigu ateityje sugalvosite nusipirkti naujesnį, galingesnį ar kokį nors kitokesnį modelį.

Mano manymu pirmai pažinčiai su Arduino sistema geriausiai tinka Arduino Uno. Tai yra turbūt pagrindinis, papuliariausias modelis. Daugumoje užsienio puslapių bei tutorialų aprašoma kaip dirbti būtent su šiuo modeliu. Be to jam sukurta daugiausiai išplėtimo skydelių (Shield). Taigi jei kartais sugalvosite, kad norite sutaupyti laiko išleisdami kruvą pinigų, galėsite užsisakyti sau išplėtimų kurie pridės naujas galimybes Jūsų arduino, tokių kaip prisijungimas prie wi-fi tinklo, galimybė prisijungti prie GSM tinklo (SMS siuntimas/gavimas, GPRS internetas), SD kortelių nuskaitymas bei rašymas į jas ir begalė kitų ne mažiau naudingų galimybių.

Pirkimas

Dėl man nežinomų priežasčių, šio straipnsio rašymo metu, nei Lemona nei Evita arduinų neparduoda. Lemona tik siūlo užsisakyti už kosminę kiną. Kiek esu radęs, Lietuvoje yra el. parduotuvė kurios pagrindinė specializacija yra arduino – www.darysiupats.lt. Šiuo metu joje Arduino Uno kainuoja apie 80Lt (negaliu patikrinti tiksliau, nes puslapis nulūžęs). Aišku tai nėra pigiausias variantas, bet galite paguosti save, kad palaikote Lietuvišką firmą, kuri platina atviro kodo elektroniką Lietuvoje.

Papildymas 2013-04-07: Kažkaip visai netyčia šiandien radau dar dvi lietuviškas el. parduotuves parduodančias arduino. Modelis.lt Arduino Uno R3 (trečioji, šiuo metu naujausia versija) siūlo už 86Lt, o inforeg už 69Lt, bet šiuo metu neturi. Taip pat norėčiau pabrėžti, kad nesiūlau pirkti versiju su SMD tipo Atmega čipu, kuris yra prilituotas prie plokštės. Nusipirkus tokį Arduino Jums bus sunkiau jo pagalba įrašyti programas į kitus Atmega čipus, apie ką papasakosiu sekančiame straipsnyje.
Papildymo pabaiga.

Jeigu biudžetas yra labai mažas, bet turite laiko laukti siuntos iš Kinijos, siūlyčiau pasinaudoti ebay aukcionais. Aišku pirkimui iš ebay Jums reikia turėti Paypal sąskaitą (o jai savo ruožtu greičiausiai reikėtų kreditinės arba specialios interneto atsiskaitymams skirtos debetinės) kortelės. Bet tai jau tema atskiram sraipsniui. Jeigu kam įdomu, klauskite komentaruose, paaiškinsiu.

Taigi, įvedame ebay paieškos laukelyje “arduino uno” ir ieškome. Šiuo metu pigiausios Arduino kopijos kainuoja nuo 13$ (apie 35Lt) kartu su siuntimu iki Jūsų namų (o tiksliau pašto skyriaus). Už šiuos pinigus gausite patį Arduino, prie jo Jums dar reikės USB B laido, bet jeigu turite namuose per USB jungiamą printerį, greičiausiai tiks jo laidas. Jeigu norisi dar labiau sutaupyti, galite rinktis Arduino nano kopiją (Kiniečiai ją vadina “Iduino nano”). Joje šiek tiek mažiau išėjimų, šiek tiek silpnesnis pats mikrokonktroleris (Atmega168), mikro USB jugtis (gali tikti laidas kuriuo jungiate telefoną prie kompiuterio). Taip pat reikės šiek tiek daugiau pasukti galvą bandant kopijuoti internete aprašytus projektus, kurie kaip jau rašyta anksčiau, dažniausiai aprašinėjami remiantis Arduino Uno. Užtat kaina šiuo metu nuo maždaug 9$ (24Lt) su siuntimu. Tai yra tikrai labai maža kaina turint omeny kokias galimybes Jums suteiks mikrokonkontrolerių pasaulis, kurį Jums atvers Arduino!

Kai jau turėsite savo pirmąjį Arduino, papasakosiu Jums kaip pasidaryti dar pigesnį Arduino už 10 Litų, pasinaudojus gamikliniu!

2 thoughts on “Kur nusipirkti Arduino, kiek kainuoja?

  1. Justinas

    Sveiki, esu labai susidomėjęs arduino projektais. Skaičiau jūsų postą Kur nusipirkti Arduino, kiek kainuoja? bet kaip suprantu ten jau yra sena informacija. Tai noriu paklausti iškur ir kokį siūlytumėt pirkti arduino kad būtų visi būtini komponentai :)

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *