Dėmėsio! Neatnaujinkite savo FTDI tvarkyklių (tik Windows)

Šiandien paaiškėjo, kad FTDI čipų gamintoja išleido draiverį-žudiką, kuris atpažįsta padirbtus FTDI čipus ir juos (beveik) užmuša.

FTDI yra čipas kurio pagalba nemažai Arduino versijų bendrauja su kompiuteriu per USB portą. Šie čipai yra gana brangūs, todėl apsukrūs kiniečiai juos kopijuoja stambiais mąstais. FTDI kompanija nesugalvojo nieko protingesnio ir suprogramavo savo naujausius draiverius (tvarkykles) tokiu būdu, kad kai tik programa atpažįsta padirbtą FTDI čipą, ji perrašo jo Product ID ir kompiuteris nebeatpažįsta pajungto įrenginio. Teoriškai, Product ID įmanoma pakeisti atgal, bet situacija pasikartos. Be to, tai tirkai nėra paprastas procesas ir paprastiems vartotojams tikrai nesinorės viso to daryti. Šiuo metu paprasčiausias sprendimo būdas yra tiesiog neatnaujinti tvarkyklių. (Dar geresnis sprendimas, pagaliau pereiti prie linux arba Mac OS ;))

Kaip gi atpažinti ar Jūsų turimi įrenginiai turi savyje originalius FTDI čipus? Manau beveik niekaip. Tieisog, jeigu pirkote kažką pigiai iš ebay arba pirkot tuos pačius elektronikus daiktus brangiai bet lietuviškose e-parduotuvėse, yra labai daug šansų, kad jie gali nustoti veikę…

Daugiau apie problemą rasite šiame šaltinyje apie piktuosius FTDI.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *