Arduino Yún – naujasis Arduino su Linux

Visai neseniai Arduino komanda pristatė savo naujausią kūrinį – Arduino Yún. Tai pirmasis Arduino turintis Linux operacinę sistemą. Be to jame iškarto bus įdiegti WiFi bei Ethernet ryšiai, kurie įrenginiams leis dar paprasčiau jungtis į tinklus kuriant daiktų internetą.Arduino YUN nuotrauka

Naujasis Arduino Yún turi du procesorius. Vienas jų yra ATmega32U4, toks pat kaip ir Arduino Leonardo, standartiškai dirbantis 16MHz greičiu. Jis apdoros standartines Arduino programas, kaip ir kitos Arduino plokštės. Naujovė šiame arduino yra antrasis procesorius: Atheros AR9331 kuris veikia 400MHz greičiu ir turi DDR2 64MB Ram bei 16 MB SPI Flash atminties. Šis mini kompiuteris turi paprasto “laidinio” tinklo jungtį bei WiFi IEEE 802.11 b/g/n 2.4 GHz bevielį tinklą. Jame veikia Linino operacinė sistema paremta OpenWRT, kuri dažniausia naudojama routeriuose ir pritaikyta dirbti su silpna geležim. Joje iškarto bus įdiegtos python bibliotekos, bet norint, bus galima įsidiegti beveik bet kokias Linux serverines programas (veikiančias per terminalą, o ne langų sistemą). Apie tai kaip vyks bendravimas tarp dviejų procesorių, bei kaip praktiškai tai yra vykdoma, parašysiu kitą kartą, kai jau turėsiu įrenginį savo rankose ir išbandysiu viską pats.

Be visa ko, Arduino Yún turi MicroSD kortelės lizdą. Be to, prie jo galima pajungti bet kokius USB įrenginius, kuriems pavyks rasti Linux tvarkykles. Tai gali būti klaviatūra, pelė arba net webkamera. USB jungtis jungiasi prie Linuxinės Yun dalies, todėl tiesioginio priėjimo iš standartinių Arduino programų prie USB įrenginio neturėsite. Tam reikės programuoti programas Linux sistemai, kuri jau galės perduoti duomenis arduino programai. Bet kuriuo atveju toks mikrokontrolerio ir kompiuterio junginys atveria visą aibę naujų galimybių. Aš jau negaliu sulaukti kada gausiu Arduino Yún ir įgyvendinsiu vieną kitą genialią idėją :)

Aišku, prieš bėgant užsakinėti Arduino Yún, reikėtų sulaukti pirmųjų vartotojų atsiliepimų. Nes jo kaina oficialioje parduotuvėje yra 52EUR. Tai, mano manymu, yra kiek daugoka, ypač žinant kad už apie 30$ galima nusipirkti RaspberryPi, su greitesniu procesoriumi, daaug daugiau RAM’o ir netgi HDMI jungtimi televizoriui pajungti. Jame yra GPIO jungtys, prie kurių galima pajungti visokios galežies ir padaryti kažką panašaus kaip ir su Arduino. Vienintelė viltis, kad kiniečiai greitai nukopijuos naujajį Arduiną ir ebay’jus prisipildys pigiomis kopijomis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *