Arduino už 10 Lt

Arduino platforma yra labai patogi. Viename falkone gaunate mikrokontrollerį, maitinimą, programavimo aplinką, vienu žodžiu beveik viską. Belieka pridėti šiek tiek pastangų ir Jūs jau gaminate savo įrenginį. Tai yra labai patogu, bet kai jau prisitestavote ir norite iš kūrimo stadijos pereiti i produkto stadiją, kai perkate gražią dėžutę, viską į ją sudedate ir turite savo gamybos geležį, galima šiek tiek pagudrauti ir sutaupyti vietas, elektros bei pinigų.ArduinoUno

Taigi kaip jau supratote iš pavadinimo, šiandien gaminsime Arduino už apie 10 Litų. Kodėl taip pigiai? Ogi todėl, kad iš originalios “pakuotės” išmesime kelis nereikalingus dalykus, tokius kaip USB to Serial keitiklį (FTDI), maitinimo schemą, krūvą jungčių, kelis šviesos diodus ir pan. Kaip matote nuotraukoje, galime nenaudoti daugelio detalių, taip taupydamį daug vietos bei pinigų.

Detalių sąrašas:

  1. ATMEGA328P-PU DIP-28 – 8-9 Lt iš ebay. Geriau su įrašytu bootloaderiu, nors jeigu gausite be jo, galėsite jį patys įdiegti naudojantis turima Arduino Uno plokšte.
  2. 22pF kondensatorius – 2vnt. po 0,15 Lt tiktų kad ir šie iš lemonos.
  3. Kvarcinis rezonatorius 16.000 MHz – 2Lt iš lemonos.

Tai tiek :)

arduinopins

Viršuje kairėje matote sužymėtas visas Atmega328 kojeles. O dešinėje pajungimo schemą. Tereikia prijungti pliusą (+5V) prie 1, 7 bei 20 kojelių, žemę (minusą) prie 8 bei 22 kojelių, rezonatorių prie 9 ir 10, o nuo jo kiekvienos kojelės po vieną 22pF kondensatorių prie minuso. Viskas :)

Toliau jungiate kaip prie paprastos Arduino plokštės pagal pateiktą schemą. Pvz. jei naudojote A1 Arduino analoginį išėjimą, tą vieta jungiate prie 24 kojelės, o tryliktą skaitmeninį išėjimą, dažniausiai naudojamą šviesos diodui pajungti, lituojate prie 19 kojelės ir t.t.

Norėdami įrašyti programą į Atmega328 mikrokonktrollerį, tiesiog įdėkite jį į savo turimą Arduino plokštę ir veikite kaip visada. Baigę darbą išimkite ir dėkite į savo schemą. Vienintelis dalykas kurį reikia žinoti, tai kad čipe jau turi būti įrašytas bootloaderis. Jeigu nusipirkote čipus be bootloaderio, ne bėda, jį galėsite įprogramuoti pasinaudoję Arduino Uno plokšte. Bet apie tai, kitą kartą.

One thought on “Arduino už 10 Lt

  1. Pingback: Kur nusipirkti Arduino? kiek kainuoja Arduino?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *